Bjorn Borg: Keď musí celá firma povinne cvičiť

Švédska značka známa svojim štýlovým športovým oblečením v roku 2013 pre svojich zamestnancov zaviedla jednu povinnú aktivitu. V piatok poobede sa celá firma zavrie a všetci musia ísť povinne cvičiť.

Nový spôsob teambuildingu

V dnešnej dobe ponúkajú rôzne spoločnosti svojim zamestnancom extra aktivity a pripravujú pre nich rôzne teambuildingové dni. A to z jednoduchého dôvodu aby posilnili takzvaný „team spirit“ teda tímového ducha. Zamestnanci z ľudských zdrojov tvrdia, že to posilňuje výkon celého tímu a jednotlivým zamestnancom sa oveľa lepšie nielen spolupracuje, ale aj pracuje.

Jeden veľmi zaujímavý spôsob teambuildingu začala už v roku 2013 praktizovať značka zameraná na výorbu športového oblečenia Bjorn Borg. Každý piatok poobede sa jej kancelárie zatvoria a všetci zamestnanci musia ísť povinne spolu cvičiť.

Športová značka, ktorá naozaj športuje

Táto firemná športová aktivita je v Bjorn Borg povinná od roku 2013, kedy do Bjorn Borg nastúpil nový CEO Henrik Bunge. Teambuilding ktorý Bunge vymyslel dostal názov „Sports Hour“ a začal sa hneď a s veľkou obľúbou pravidelne praktikovaťHenrik totiž tvrdí, že šport a fyzicka aktivita sú jedinečné spôsoby ako sa môže rozvíjať jednotlivec, ktorý následne pozitívne vplýva na výkon celého tímu. Hoci je šport hlavne fyzická aktivita, bezpochyby posilňuje aj ducha. Spoločné cvičenie navyše podporuje aj komunikáciu medzi jednotlivými zamestnancami. A čo je lepšia spoločná aktivita pre zamestnancov športovej značky ako spoločné cvičenie?

Sports Hour po celom svete

Čo je na Sports Hour výborné je, že ide o pravidelnú aktivitu, ktorá je identická s víziou firmy zameranou na šport. Zamestnanci sa tak môžu lepšie zžiť s niečim čo doslova predávajú. Teda aktivitou v kvalitnom športovom oblečení.

Zisťovala som dokonca či „Sports Hour“ praktizujú aj v Bjorn Borg na Slovensku a ostala som milo prekvapená, že aj tu sa každý piatok kancelária zavrie a zamestnanci idú všetci spoločne cvičiť.

Ak som vás týmto článkom namotivovala na návštevu posilňovne alebo vonkajšieho ihriska, pripájam zopár vychytávok z aktuálnej kolekcie Bjorn Borg (P.S. V predajniach aj na e-shope ešte stále prebieha letný výpredaj)

Predajne Bjorn Borg nájdete v nákupnom centre Aupark, Bory Mall alebo môžete nakupovať na www.upbrands.sk

Zatiaľ nie je pridaný žiaden komentár

Napísať komentár

Your email address will not be published.