Kozmetika na cesty: Ako sa zbaliť efektívne?

Balenie na dovolenku môže byť samo o sebe vyčerpávajúce, nieto keď chcete do kufra či batohu ešte pridať aj nejakú kozmetiku. Je jedno, či sa balíte na víkendový výlet, na týždenný odpočinok na chate alebo na dlhú dovolenku, vždy sa snažte vymyslieť, ako kozmetiku zbaliť čo najefektívnejšie, aby nezabrala veľa miesta.

Preto vám prinášame zopár tipov na to, ako sa čo najlepšie zbaliť na akúkoľvek cestu 😉

 

Na dovolenku, na ktorú cestujete lietadlom si treba určite pripraviť zoznam. Ak cestujete s podanou batožinou, veľký problém s balením mať nebudete.

V lietadle síce nebudete potrebovať sprchový gél či šampón, hodiť sa vám však môže dezodorant a dezinfekcia rúk v prípade dlhého letu dámy ocenia aj BB krém či hydratačnú hmlu na tvár. Ak cestujete len s príručnou batožinou do 10 kg, budete to mať už trošku náročnejšie. Najmä ak je povolený limit tekutín 1l v 100ml fľaštičkách. V tomto prípade môžete využiť aj praktické cestovné sady, ktoré sú zostavené tak, aby vám nič nechýbalo a zároveň ste ušetrili miesto v kufri. Pri balení kozmetiky sa oplatí dodržiavať zásadu „menej je viac“. Veľmi rýchlo zistíte, že na dovolenke pri mori vám stačí kvalitný opaľovací krém, šampón, vyživujúci kondicionér na vlasy a maximálne ľahký BB krém na tvár. Na hutné make-upy, očné linky alebo umelé mihalnice určite zabudnite, v lete vám najviac pristane prirodzene zdravá pokožka.

Stavte tiež na overené prípravky a rozhodne na dovolenke neexperimentujte s novinkami. Aj keď sa vám zdá, že budete mať na seba viac času než doma, nepríjemné podráždenie by vám mohlo voľné dni okamžite pokaziť.

Inlight Bio cestovná sada v taštičke Deluxe, www.biorganica.sk
Hydratačná hmla, QUEEN OF HUNGARY MIST, Omorovicza, www.beautysecret.sk

 

Keď idete do hôr, minimalistické balenie je základ každého plánovania. Či už sa chystáte na chatu či do stanu, treba myslieť na to, že aj keď sa nebalíte k moru, opaľovacia kozmetika je must-have. Škodlivé UVA a UVB lúče si vás nájdu rovnako na horách, pri jazere či na poznávacom zájazde. Čo sa ďalšej kozmetiky týka, verte, že keď sa po dlhej túre vrátite na chatu, určite sa vám nebude chcieť ešte aj líčiť. Preto si make-up, lícenku či rozjasňovač budete baliť zbytočne. Ak sa večer predsa len chystáte niekam vyraziť, vystačíte si len s jemnou maskarou a leskom na pery. Na takejto dovolenke vám budú tiež nápomocné cestovné balenia produktov, alebo môžete prehrabať aj svoje zásoby testerov a vzoriek. Veď kedy inokedy by ste ich využili lepšie, než na dovolenke o jednom ruksaku 😉

Butterbean Bio, ochranná tyčinka na opaľovanie Sport SPF 30, www.biorganica.sk
BIO Havlíkov balzam na pery, www.havlikovaapoteka.cz

Pri pobyte v prírode myslite ešte na jednu vec – dotieravý hmyz či kliešte vedia poriadne znepríjemniť dovolenku. Určite si preto zbaľte aj repelent najlepšie na prírodnej báze. A vy si tak môžete bezstarostne užívať dovolenku bez otravného bzučania.

Prírodný repelent proti komárom a hmyzu Ťuli a Ťuli, www.tuliatuli.sk
Zatiaľ nie je pridaný žiaden komentár

Napísať komentár

Your email address will not be published.