Kráľ opätkov. Ikona. Manolo.

Prezrite si galériu
6 fotiek
Kráľ opätkov. Ikona. Manolo.
Manolo Blahnik Hangisi 70mm embellished buckle pumps

Kráľ opätkov. Ikona. Manolo.
Manolo Blahnik Hangisi 105mm pumps

Kráľ opätkov. Ikona. Manolo.
Manolo Blahnik Gable mules

Kráľ opätkov. Ikona. Manolo.
Manolo Blahnik Maysale 50mm polka dot mules

Kráľ opätkov. Ikona. Manolo.
Manolo Blahnik Skysan 105mm mules

Kráľ opätkov. Ikona. Manolo.
Manolo Blahnik Sue colour block mules

Postava Sarah Jessicy Parkerovej v Sex and the city – Carrie Bradshaw, mala v jednej epizóde seriálu jasné svoje priority, keď prosila zlodeja:

„Môžete si vziať moju kabelku Fendi, môžete mi vziať môj prsteň a moje hodinky, ale prosím neberte moje Manolo Blahniks!”

Štýlové, ručne vyrobené topánky Manolo sú aktívom, na ktoré sa môžete vždy spolahnúť!

 

Génius, ktorý stojí za týmito úžasnými návrhmi, pán Manolo Blahnik, sa narodil 28. novembra 1942 v Santa Cruz de la Palma na španielskych Kanárskych ostrovoch. Bol synom bohatých rodičov, rodina jeho českého otca vlastnila pražskú farmaceutickú firmu a rodina jeho španielskej matky viedla plantáž s banánmi.

Pochádzal z dlhej rady milovníkov obuvi. Patrila k nim aj jeho mama, ktorá si vyrábala vlastné večerné topánky na spoločenské udalosti ( keď si zrovna nekupovala custom made dizajny od prestížneho obuvníka na ostrove Dona Cristina 😉 )

Už ako mladík, bol Manolo poslaný na internátnu školu vo Švajčiarsku,  kde sa venoval štúdiu medzinárodného práva na Ženevskej univerzite. Potom sa vydal na umeleckú školu v Louvri v Paríži, kde študoval scénografiu. Presťahovanie do Londýna v roku 1970 mu umožnilo dostať sa do módneho sveta potom, čo sa stal obchodným nákupcom džínsov pre londýnsky butik.

Počas výletu do New Yorku v roku 1971, uvidela vtedajšia šéfredaktorka US Vogue, Diana Vreeland, jednu z jeho kresieb s originálnym návrhom a odporučila mu (God bless?) zmenu kariéry. V roku 1973, nasledujúc jej cenné rady, si zriadil vlastný butik.

V nasledujúcich desaťročiach sa rozšíril do New Yorku, Hongkongu a Beverly Hills, pričom si zachoval svoje londýnske sídlo. Teraz je jedným z najslávnejších výrobcov obuvi na svete a každoročne predáva 60 000 až 70 000 párov svojich výtvorov verným klientom, ako sú Winona Ryder, Ivana Trump, Jennifer Aniston a takmer každej supermodelke na svete.

Manolo, ktorý neinzeruje ani nepropaguje svoje kolekcie, hovorí, že sa snaží „nikdy sa nedostať do pasce trendov“ a namiesto toho pri tvorbe uprednostňuje svoj vlastný, charakteristický štýl.

„Moje topánky sa nemenia drasticky zo sezóny na sezónu,“ hovorí. „Myslím si, že je strašne hrubé požiadať niekoho, aby zaplatil toľko peňazí za pár topánok, a potom ich  nazvať ‘out’ the next season“ (starou kolekciou). Ľudia nie sú hlúpi. Vedia, čo chcú, a mali by to dostať. “

Fanúšikovia jeho práce by však nemali očakávať, že uvidia meno Manolo Blahnik na inom produkte okrem slávnej obuvi, ktorú navrhuje sám.

 „Neznášam tých dizajnérov, ktorí rozširujú svoju značku na okuliare, domáce oblečenie, džínsy a tak ďalej,“ tvrdí.

„Vyrábam topánky a vôbec nemám záujem robiť niečo iné.“

 

Il. fotografie: pinterest.com
Zatiaľ nie je pridaný žiaden komentár

Napísať komentár

Your email address will not be published.