Športová móda v roku 2020: Aké trendy ju ovládnu?

Šport sa stal veľkým fenoménom doby.  Športový look však už dávno netvoria iba vyťahané tepláky a neforemné mikiny. Ale práve naopak. Športová móda v súčasnosti ponúka široký výber produktov s vysokou kvalitou použitých materiálov a širokou paletou farieb. Či už ste fanúšikom fitness, joggingu, alebo len obľubujete pohodlné oblečenie, výber máte skutočne veľmi pestrý. V súčasnej dobe inšpirovalo športovú módu hneď niekoľko prvkov. Na aké trendy sa môžeme tešiť tento rok?

 

Neutíchajúcim trendom, ktorý zostane na výslní aj tento rok, sú divoké farebné kombinácie. Kombinovanie topu s legínami s rovnakým vzorom nie je ničím netypickým a pokojne si ho môžete dovoliť. Vzorované obtiahnuté oblečenie zároveň opticky zakrýva nedokonalosti na postave. A pravdou je, že nič nepokazíte ani s klasickou čiernou. Pokiaľ ide o športové oblečenie, pokúšajte sa kombinovať farby, ktoré najlepšie vyžarujú vašu povahu, aby ste sa cítili pohodlne a domácky. Veľmi obľúbenými sa stali aj legíny s vysokým pásom, ktoré sú maximálne pohodlné, a sú vhodné nielen na fitness, jogu a beh, ale sú aj vhodným módnym doplnkom na bežné nosenie alebo na vonkajšie prechádzky.

 

Udržateľnosť je rastúcim trendom vo všetkých možných sférach a preto sa niet čo čudovať, že prenikla aj do športovej módy. Mnohé svetové značky vytvorili nové kolekcie na princípe ekologickosti a udržateľných materiálov. Vyrábajú oblečenie a doplnky z recyklovaných, organických a certifikovaných materiálov a v dôsledku toho vzniká aj čoraz viac lokálnych značiek.

Aj značka Björn Borg neúprosne pracuje na znižovaní dopadu na životné prostredie prostredníctvom udržateľných materiálov a moderných výrobných techník. Presadzuje prísne predpisy týkajúce sa používania chemikálií a vody a vykonáva prísne kontroly kvality, aby zaistila výrobky s dlhou životnosťou s vynikajúcou stabilitou. Značka je maximálne transparentná, pre každú kolekciu uvádza nové výrobky vyrobené z trvalo udržateľných zdrojov a jej cieľom je, aby do roku 2022 bolo celých 100% výrobkov udržateľných.

Je celkom inšpiratívne, čo môžete vytvoriť z materiálov, ktoré boli predtým odpadkami. Dnes môžete nosiť látky vyrobené z PET fliaš a dokonca aj zo starej mletej kávy. Nieje tajomstvom, že značka využíva okrem organickej, zodpovedne pestovanej bavlny aj tencel, konope, recyklovaný polyester (z PET fliaš) a polyamid, čo je materiál recyklovaný z odpadu, ako sú rybie siete, nájdené v našich moriach. Tiež sa používa zvyškový odpad z výroby, ako spôsob šetrenia prírodných zdrojov a znižovania odpadu, ktorý končí na skládkach.

A vedeli ste, že iba 0,2% kávových zŕn končí vo vašej káve, zvyšok ide do odpadu?

S.Café® recykluje odpad z  kaviarenských reťazcov a vytvára z neho látku v zmesi s recyklovaným PET. Tkanina ponúka o 200% rýchlejšie sušenie ako bavlna, absorbuje pachy a odráža UV lúče. Jedno tričko tak môže byť vyrobené z troch šálok kávy ☕a piatich recyklovaných plastových fliaš 🙂

Ďaľšou udržateľnou metódou výroby je digitálna tlač pomocou atramentu priamo na látku. Výrazne znižuje spotrebu vody, energie a materiálov. Sublimačná tlač, ktorú tiež značka Björn Borg používa, je dvojstupňová metóda digitálnej tlače na prenos obrázkov na tkaninu.

Ak sa chcete aj vy vydať smerom udržateľnosti, stačí ak  pri nákupe upriamite svoju pozornosť na kvalitu kupovanej veci a aj na udržateľné techniky prania. Uvidíte sami, že sa v kvalitnom športovom oblečení budete cítiť oveľa viac pohodlne, bude vás podporovať v pohybe a zaručí dlhú životnosť, do ktorej sa oplatí investovať.

 

Galéria: Björn Borg

 

Zatiaľ nie je pridaný žiaden komentár

Napísať komentár

Your email address will not be published.