Pruhované šaty: Hľadajte originálne modely a zaujímavé doplnky

Pruhy a pásiky sú sezónnou stálicou. Hoci sa na oblečení objavujú každý rok, aj tak každá nová sezóna prináša nové, originálne modely. Túto jar a leto sú pruhy napríklad zaujímavé v čierno bielom prevedení. Ja som si našla svoj obľúbený sezónny model v podobe dlhých šiat s krajkovým lemom z nesmierne príjemného materiálu.

Hlavne pohodlne

V lete milujem šaty. Ak sú rána chladnejšie a dni nie vždy horúce, sú pre mňa ideálnou voľbu dlhé šaty. Nie som veľmi volánový a kvetinový tip preto ma okamžite zaujali tieto pruhované maxi šaty, ktoré mi na prvé vyskúšanie padli ako uliate. Veľmi sa mi páči ich krajkový lem,ktorý ich tým pádom odlišuje od všetkých iných, dlhých pruhovaných tričkových šiat. Aj keď to nie je z fotky vidno, šaty sú z veľmi príjemného strečového materiálu.

Kontrastné doplnky

Ďalším faktom v mojom prípade je, že nie som vonkoncom lodičkový tip:) Som totiž celý deň v pohybe a tak v mojom topánkovníku nájdete hlavne sandále, espadrilky a tenisky. Gladiatorky s vybíjaním boli absolútna láska na prvý pohľad. Pamätám sa keď som ich zazrela na módnej prehliadke počas Eurovea Fashion Forward, taký ten pocit, že „tie musím mať“. Nákupné maniačky asi vedia o čom hovorím:)

Okrem čiernych gladiátoriek som do stylingu potrebovala vniesť aj trošku farby. Voľba padla na kabelku a náušnice. POZOR môj outfit dokazuje, že kabelka a topánky vôbec nemusia ladiť. Ja to stále všade opakujem ako pokazené rádio, ale všímam si, že ženy v mojom okolí sa tým ešte stále krvopotne riadia. Ja som si napríklad k outfitu dala žltú kabelku a zelené náušnice a myslím, že to vypálilo celkom dobre. Hoci farby sú výrazné, nijako nekričia a keďže šaty a topánky sú tmavé, práve farby na doplnkoch dodali outfitu potrebný balans.

Zázračný opasok

Opasok je podľa mňa úplne nedocenený doplnok. Nie je určený len na padajúce nohavice, ale naopak perfektne s ním často krát dotvoríte šaty, ale aj sukne. Outfitu dodá proporciu, tým, že upozorní na pás. Toto sa dá využiť v prospech nositeľky aj keď nie je úplne najštíhlejšia. Zvýraznené krivky postave prospievajú. V mnohých prípadoch opasok dopomôže, aby ste v konkrétnom modely nepôsobila ako vo vreci. Alebo mu len dodá chýbajúci šmrnc. Môj opasok je vcelku historickým kúskom v mojom šatníku, ale je čierny s jemným zlatým lemom čo mu pridáva na nadčasovosti. Priznávam, že môj outfit doplnil na poslednú chvíľu, ale bolo to presne také to: „Áno toto tam chýbalo“.

Takže smelo kombinujte aj na pohľad nekombinovateľné a určite si túto sezónu zadovážte nové pruhované šaty:)

Foto: Monika Jušková-Čaranová

Môj outfit:

Šaty Twinset

Gladiátorky Twinset

Kabelka Twinset (kolekcia 2017)

Opasok Mango

Náušnice H&M

Zatiaľ nie je pridaný žiaden komentár

Napísať komentár

Your email address will not be published.