Jesenná únava: Ako jej predísť?

Všetky to určite dobre poznáte. Stres, zhon, únava po dlhom dni plnom každodenných starostí. Avšak treba si nájsť aj chvíľku pre seba. Práve preto vám prinášame zopár nápadov, ktoré vám pomôžu zrelaxovať aj v pohodlí domova a doslova vás nabijú energiou.

 

Možno vás to prekvapí, ale to atmosféra domova pôsobí na našu psychiku viac, ako sa môže zdať. A vytvoriť si doma atmosféru, ktorá vám navodí príjemný pocit po náročnom dni nie je až také ťažké. Svet momentálne ovládol štýl dánskeho bývania hygge, ktorý navodzuje pocit tepla, pohodlia a radosti. Presne to čo potrebujete na “vypnutie” a zrelaxovanie. Obklopte sa vecami, ktoré vám vyčaria úsmev na tvári. Spýtajte sa sama seba z čoho máte radosť a obklopte sa tým. Príjemnú atmosféru vám v domove vytvoria aj vonné sviečky alebo veľmi obľúbené aróma difuzéry s hrejivou vôňou bavlny alebo levandule.

www.westwing.sk

 

Nič vás na nasledujúci deň nenabije energiou viac, ako kvalitný spánok. Spánok znamená pre pokožku obrovský relax a je nepochybne tým najúčinnejším kozmetickým prostriedkom. Regeneračné procesy v pokožke prebiehajú najintenzívnejšie práve počas nočného odpočinku. Ak málo spíte (menej ako 7 hodín) pokožka sa nedokáže správne zotaviť z predchádzajúceho dňa, čo môže mať za následok predčasné starnutie vo forme vrások, línií a pigmentácie. A k pokojnému spánku vám taktiež pomôžu aj rôzne očné masky stimulujúce tmu, ktoré majú navyše aj aromaterapeutické vlastnosti a schopnosť zmierniť napätie, stres a bolesti hlavy. Vďaka nej sa budete pri zaspávaní cítiť uvoľnene a pomôže vám navodiť pokojný a hlboký spánok, aby ste sa ráno zobudili plná energie.

 

www.westwing.sk | www.cellbes.sk

Ak patríte medzi šťastlivcov, ktorí nemusia v byte strážiť každým centimeter, máte pestrú škálu možností, ako si domov zariadiť. S väčšími rozmermi miestnosti si môžeme dovoliť rad vecí, ktoré by v malej izbe neprichádzali do úvahy. Napríklad úskalím veľkých spální môže byť pocit chladu a neosobnosti. Tomu sa však dá zamedziť vhodne zvolenými odtieňmi použitými ako na nábytku, tak aj na stenách či textíliách. Vo väčších priestoroch si môžete dovoliť aj výraznejšie farby, ale netreba to s nimi preháňať. Ku kvalitnému odpočinku prispeje nielen kvalitná posteľ, ale aj príjemné prostredie. Preto sú do spálne ideálnou voľbou spálňové zostavy, ktoré väčšinou obsahujú všetok potrebný nábytok, ako je posteľ, nočné stolíky a šatníkové skrine.

www.asko-nabytok.sk

Po náročnom dni vám pomôže aj tzv. SPA večer, kedy aj svojej unavenej pokožke doprajete zaslúžený relax. Preto by pleťová maska nemala byť len rýchlou povinnosťou. Ak chcete, aby vám čas, ktorý strávite s maskou na tvári prospel po psychickej aj fyzickej stránke, skúste si počas doby s maskou na tvári ľahnúť a relaxovať. Navoďte si atmosféru príjemnou hudbou alebo si zapáľte vonnú sviečku či lampu s vonným olejom.

Pleťová maska Super Food, Inlight, www.biorganica.sk

Pri výbere pleťovej masky sa zamerajte na kaolínové s prírodnými ílmi, ktoré pomáhajú dôkladne a pritom šetrne vyčistiť hlboko zanesené póry od nečistôt. A pokiaľ  máte pocit, že by si vaša pleť po tomto dôkladnom vyčistení zaslúžila aj poriadnu porciu hydratácie, naneste na ňu potom ešte aj svoju obľúbenú hydratačnú masku. Niektoré čistiace masky môžu byť pre krehkú a citlivú pleť dráždivé a hydratačné masky na tvár dokážu zachrániť pokožku v každom prípade 🙂

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zatiaľ nie je pridaný žiaden komentár

Napísať komentár

Your email address will not be published.