Oáza pokoja: Vytvorte si útulný kútik na čítanie

V dnešnej uponáhľanej dobe je občas veľmi ťažké nájsť chvíľku pokoja, kedy sa môžeme venovať svojim koníčkom, alebo skrátka len relaxovať. S blížiacou sa jeseňou a kratšími dňami to mnohých z nás láka zostať večer doma, zapáliť si obľúbenú sviečku a vziať do ruky knihu. Či už siahnete po najnovšom bestselleri, alebo po knihe, ktorú ste už čítali niekoľkokrát, určite sa radi pohodlne posadíte do vlastného čítacieho kútika, v ktorom sa niektorí z nás občas radi schovajú pred okolitým svetom.

Kútik na čítanie býva vnímaný ako také miestečko pre chvíľku pohody. Väčšinou ide o malé kreslo, alebo väčšie s komfortným operadlom niekde v blízkosti knižnice. Samozrejmosťou by malo byť kvalitné osvetlenie a rozhodne nesmú chýbať ani pohodlné vankúšiky, vďaka ktorým sa budete cítiť ako by ste sedeli na obláčiku. Záleží len na vás, či siahnete po knihe či elektronickej čítačke, alebo sa skrátka len uvoľníte a pustíte si napríklad svoju obľúbenú hudbu.

www.jysk.sk

 

www.cellbes.sk

 

Výhodou tohto miesta na čítanie je, že nevyžaduje žiadne veľké úpravy bytu. Stačí na vhodné miesto, ktoré je najlepšie v blízkosti knižnice, umiestniť kreslo. Môžete zvoliť klasický a stále veľmi populárny „ušiak“, alebo napríklad dizajnový solitérny kúsok, ktorý sa vďaka svojej originalite stane dominantou miestnosti. Pre ešte väčšie pohodlie môžete zase siahnuť po predĺžených kreslách, ktoré vám umožnia natiahnuť si aj nohy.

A pretože sa už skracujú dni a začína sa skôr stmievať, nemali by sme zabudnúť ani kvalitné osvetlenie – napríklad v podobe stojacej lampy.

Stojacia lampa, www.asko-nabytok.sk| Stolík, www.asko-nabytok.sk| Kreslo, www.jysk.sk| Obliečka na vankúš a deka, www.cellbes.sk| Sviečka www.woodwick-candles.sk

 

Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: www.cellbes.sk, www.asko-nabytok.sk, www.jysk.sk, www.woodwick-candles.sk
Zatiaľ nie je pridaný žiaden komentár

Napísať komentár

Your email address will not be published.