Bronzová pleť je IN!

self-tanner-1600x869
Prezrite si galériu
10 fotiek
beautysecret.sk, FACE GLOW Omorovicza Samoopaľovacia emulzia na tvár (50 ml, 30,40e
Bronzová pleť je IN!
beautysecret.sk, FACE GLOW Omorovicza Samoopaľovacia emulzia na tvár (50 ml, 30,40€

beautysecret.sk, GLAM GLOW Omorovicza Samoopaľovací krém na telo a tvár (150ml, 36e
Bronzová pleť je IN!
beautysecret.sk, GLAM GLOW Omorovicza Samoopaľovací krém na telo a tvár (150ml, 36€

biOrganica.sk, Zuii Aplikačná rukavica, 9,95e
Bronzová pleť je IN!
biOrganica.sk, Zuii Aplikačná rukavica, 9,95€

biOrganica.sk, Zuii Bio samoopaľovacia pena 200 ml, 39,95e
Bronzová pleť je IN!
biOrganica.sk, Zuii Bio samoopaľovacia pena 200 ml, 39,95€

biOrganica.sk, Zuii Bio samoopaľovacia voda na tvár 150 ml, 25,95e
Bronzová pleť je IN!
biOrganica.sk, Zuii Bio samoopaľovacia voda na tvár 150 ml, 25,95€

biOrganica.sk, Zuii Bio samoopaľovacie mlieko na tvár, 35,95e
Bronzová pleť je IN!
biOrganica.sk, Zuii Bio samoopaľovacie mlieko na tvár, 35,95€

biOrganica.sk, Zuii Bio samoopaľovacie telové mlieko, 32.95 €
Bronzová pleť je IN!
biOrganica.sk, Zuii Bio samoopaľovacie telové mlieko, 32.95€

Ziaja Subtle bronze, samoopalovacie maslo, 4,36e
Bronzová pleť je IN!
Ziaja Subtle Bronze, samoopalovacie maslo, 4,36€

Ziaja Subtle bronze, samoopalovacie mlieko, 6,07e
Bronzová pleť je IN!
Ziaja Subtle bronze, samoopalovacie mlieko, 6,07€

Ziaja, samoopalovaci jednorázový obrusok, 0,66e
Bronzová pleť je IN!
Ziaja, samoopalovaci jednorázový obrusok, 0,66€

Všetky sa určite zhodneme na tom, že zdravá, opálená pokožka pristane naozaj každému. Verte ale, že pre krásne opálenú pleť nemusíte tráviť veľa hodín nezdravým opaľovaním na priamom slnku či v soláriu. Existuje mnoho prípravkov, ktoré vám zaručia rovnomerné a dlhodobé opálenie. Tak nečakajte na leto, krásne opálenú pleť môžete mať už teraz vďaka samoopaľovacím krémom!

 

Cesta za dokonalým opálením je zložitá a často aj zdraviu škodlivá, no existuje aj bezpečnejšia cesta. Samoopaľovacie prípravky dodajú vašej pokožke bronzový odtieň ľahko a rýchlo a navyše sa vyhnete škodlivému UV žiareniu. Základom je zvoliť ten správny samoopaľovací prípravok a vyvarovať sa prípadným chybám pri aplikácii, pretože následky použitia nekvalitného samoopaľovacieho prípravku nesprávnym spôsobom môžu byť dosť nepríjemné. Preto Vám prinášame zopár rád a tipov, ako získať dokonalý bronz bez oranžových škvŕn či nerovnomerného falošného opálenia.
Prvá otázka, ktorá sa ale určite vynára mnohým z Vás je:  Sú samoopaľovacie produkty bezpečné?

Samoopaľovacie produkty sú považované za najzdravšiu alternatívu opaľovania. Účinnou látkou vo väčšine samoopaľovacích produktov je dihydroxyacetón (DHA), získavaný prevažne z cukrovej repy alebo cukrovej trstiny. DHA ostáva len v spomínanej najvrchnejšej vrstve pokožky a nedostáva sa cez pokožku do tela. Po aplikácii DHA reaguje s aminokyselinami v odumretých bunkách v tej najvrchnejšej vrstve pokožky. Výsledkom tejto reakcie je zmes zlúčenín, ktoré majú farbu podobnú farbe opálenej pokožky. Takto získané zhnednutie je len dočasné a prirodzene sa stráca postupným obmieňaním odumretých buniek, preto ak aplikáciu neopakujete, do 3 až 7 dní úplne zmizne.

Samozrejme si musíme aj ujasniť jednu dôležitú vec. Samoopaľovacie prípravky nie sú ochranné prípravky. Väčšina z nich neobsahuje žiadny ochranný faktor (SPF), ak to nie je na obale jasne uvedené. Natrieť sa luxusným samoopaľovacím mliekom je úplne v poriadku, ale zakaždým, keď idete von a vystavujete svoju pleť slnku, musíte použiť ochranný SPF prípravok. Je to jednoduché – na prvom mieste je vždy zdravie vašej pleti.

Prvé a veľmi dôležité pravidlo umelého opaľovania je dôkladný peeling. Odstránenie odumretej pokožky pred použitím opaľovacieho prípravku je všeobecne najlepším spôsobom, ako zabrániť nerovnomernej aplikácii a tmavým škvrnám.

Len čo je vaša pleť čistá a exfoliovaná, hydratujte miesta, ktoré sú zvyčajne suché, predovšetkým lakte, kolená a členky. Samoopaľovací krém alebo mlieko sa aplikujú odlišne na suchú a hydratovanú pleť, čo môže byť príčinou nejednotného vzhľadu. Takže nech už si vyberiete akékoľvek samoopaľovacie telové mlieko, vďaka hydratácii sa bude krásne nanášať a vaša pokožka ostane bez škvŕn. Samoopaľovací prípravok si vyberajte vždy podľa toho, aby korešpondoval s tónom vašej pleti. Nie podľa toho, aký odtieň by ste si priali. Je vždy lepšie radšej dve až štyri aplikácie počkať, než dosiahnete ten správny odtieň. Krém aplikujte dlaňami, ideálne je použiť aj špeciálne rukavice určené pre samoopaľovanie. Vždy vmasírujte malé množstvo krému krúživými pohybmi od spodnej časti tela nahor. Paže a dlane nechajte nakoniec. Po aplikácii počkajte minimálne 10 minút, než vaša pokožka krém absorbuje. Potom môžete pleť poprášiť detským púdrom, ktorým farbu zafixujete a vyvarujte sa sprchovaniu aspoň na 6 – 8 hodín.

Najlepším samoopaľovacím prípravkom na tvár bude pre Vás taký, ktorý zodpovedá vášmu bežnému radu starostlivosti o pleť. To znamená, že ak bežne používate prípravky pre zrelú pleť, mal by byť váš samoopaľovací krém na tvár rozhodne hydratačný a vyživujúci, nie taký, ktorý zanechá na pleti matný vzhľad. Nezabudnite opäť na hydratačný krém, ktorý určite použite aj vtedy, keď si samoopaľovací produkt nanášate na tvár. Ten zabezpečí, že sa samoopaľovací krém nedostane do pórov či príliš suchých miest.
Ak máte v obľube kontúrovanie, ideálnou voľbou budú pre vás ľahké peny a gély. Rýchlo schnú a dajú sa vrstviť, čím si dokážete regulovať intenzitu zafarbenia pokožky. Odporúčame ich však skúseným používateľom, aby Vám na tele nevznikli fľaky. Obľúbenými sa stali aj samoopaľovacie produkty v spreji, ktoré sú vhodné skôr na väčšie povrchy tela, napríklad na nohy či chrbát. Ich aplikácia je jednoduchá a rýchla. Aplikáciou spreju môžete dosiahnuť aj veľmi jemné zafarbenie, preto je vhodný aj pre ľudí, ktorí nechcú vyzerať príliš tmavo. Pri aplikácii produktov na tvár buďte opatrné na oblasti okolo nosa a nad hornou perou – sú totiž suchšie a majú tendenciu absorbovať viac farby.

Ak Vám, aj napriek všetkým opatreniam, ostanú na pokožke tmavé škvrny a fľaky, odstránite ich šťavou z polovice citróna zmiešanú s kávovou lyžicou soli. Stačí ak si zmes nanesiete na kozmetický tampón a krúživými pohybmi potriete postihnuté miesta s fľakmi 😉

Moderné samoopaľovacie prípravky sa postarajú o jemne opálený vzhľad vášho tela už po prvom použití. Naviac vašu pokožku nádherne vyhladia a rozjasnia a získate najrýchlejšie a najzdravšie bronzové opálenie ako od mora.

 

Galéria:  biOrganica.sk, Ziaja, beautysecret.sk
Zatiaľ nie je pridaný žiaden komentár

Napísať komentár

Your email address will not be published.