Trápia vás suché a zničené vlasy? Vráťte im zdravie a lesk týmito jednoduchými krokmi.

hair-conditioner-hero

Problém suchých, lámavých vlasov poznajú mnohé z nás. Vlasy sú oslabené vplyvom počasia či nedostatkom vitamínov. Navyše nedostatočná produkcia prirodzeného mazu spôsobuje, že majú slabší ochranný filter, ľahšie sa lámu a trpia nedostatkom lesku. Ako im teda pomôcť? Nič iné ako zvýšená starostlivosť nepomôže 😉

 

 

Napriek tomu, že si suché vlasy nežiadajú zvýšenú frekvenciu umývania, mnohé ženy to nerešpektujú. Tým, že vlasy umývate pričasto ich nasilu zbavujete prirodzenej vrstvy mazu, ktorú si horko ťažko vyprodukovali. Umývajte až vtedy, keď naozaj treba ale dajte pozor na príliš horúcu vodu, pretože rozrušuje vlasový povrch. Vodu používajte vlažnú alebo stredne teplú a nakoniec si ich opláchnite studenou. Vďaka tomu budú vaše vlasy hladké a lesklé.

biorganica.cz, NATURALIS Vlasový šampon 200ml

biorganica.cz, NATURALIS Kondicionér 50ml

Naturalis vlasový šampon a kondicionér –  Biorganica.cz

Správny výber produktov je alfou a omegou, pretože sa starajú o výživu, čistotu a ochranu vlasov. Suché vlasy bez problémov znesú krémovejšie šampóny či kondicionéry, ktoré sa mastným vlasom neodporúčajú, pretože obsahujú množstvo lipidov navyše. Produkty určené pre suché vlasy obsahujú menej vysušujúcich penových látok a vďaka obsahu silikónu sa potom vlasy aj ľahšie vyčesávajú. A pamätajte! Po umytí vlasy nesušte fénom na najvyššej teplote ak ste ich predtým neochránili príslušným produktom. Minimálne raz do týždňa by ste mali použiť regeneračnú masku alebo zábal na suché vlasy, ktoré dodajú hydratáciu navyše a vlasy posilnia. Tie suché majú sklony k lámavosti a krepovatosti, preto sa o ne treba dôkladne starať. Pokožku hlavy si pravidelne masírujte, zlepší sa tak jej prekrvenie a podporí sa vylučovanie kožného mazu.

biorganica.cz, Inlight Bio elixír na vlasy 100ml

Inlight Bio elixír na vlasy – Biorganica.cz

 

Beautysecret.sk, Omorovicza Revitalizačná maska určená pre pokožku hlavy , Sachajuan Kúra na poškodené vlasy (250 m

Omorovicza, Revitalizačná maska určená pre pokožku hlavy  – beautysecret.sk | Sachajuan, Kúra na poškodené vlasy – beautysecret.skZiaja, VYHLADZUJÚCA KONCENTROVANÁ VLASOVÁ MASKA
Vyhladzujúca koncentrovaná maska na vlasy – Ziaja

Pre krásne vlasy je dôležitá nielen starostlivosť zvonka, ale aj zvnútra. Čiže je dôležitý nielen výber správnych produktov ale aj výber správnych potravín bohaté na vitamíny a minerálne látky ako orechy, ryby a rôzne semienka. Taktiež môžete siahnuť po výživových doplnkoch vo forme tabliet, a to po vitamínoch skupiny B, C a E, ktoré dodajú vašim vlasom potrebné látky. Vaše vlasy sa vám rozhodne odvďačia .

Hairburst vitamíny na rast vlasov.

Hairburst, vitamíny na rast vlasov – hairburst.sk

 

Galéria: Biorganica.cz, beautysecret.sk, Ziaja, HairBurst
Zatiaľ nie je pridaný žiaden komentár

Napísať komentár

Your email address will not be published.