Pocta predkom – Fjällräven predstavuje novú limitovanú edíciu Kånken Art

Tento rok Fjällräven už po šiestykrát predstavuje limitovanú edíciu kolekcie Kånken Art, sériu vytvorenú renomovanými umelcami, ktorí vyjadrujú svoj vzťah k prírode, a ako plátno používajú ikonické batohy, doplnky a tričká Kånken.

Tohtoročnú kolekciu navrhla Charlene Johnny, umelkyňa z indiánskeho kmeňa Pobrežných Sališov v Britskej Kolumbii. Charlene, inšpirovaná svojimi predkami, vytvorila jedinečnú kolekciu, ktorou im vzdáva hold.

Umenie kmeňa Pobrežného Sališu je založené predovšetkým na prírode. Prírodné motívy sú tiež prepletené v zbierke Kånken Art. Sivá farba je zas podobná odtieňu vlny, ktorý predkovia Charlene používali na tkanie a pletenie.

 

“Kånken znamená v preklade nosiť. Nesieme múdrosť generácií, nesieme si vedomosti, nesieme si jazyk. Myslím si, že je dôležité, aby domorodí obyvatelia pokračovali v tom, čo im predkovia zanechali,” hovorí Charlene, ktorá si vytvorením kolekcie Kånken Art splnila svoj sen.

 

Časť výnosov z predaja všetkých produktov Kånken Art ide priamo na financovanie iniciatívy Arctic Fox Initiative, ktorá pomáha spoločnosti Fjällräven podporovať projekty, v ktorých je príroda na prvom mieste. Tento rok pôjde významná časť peňazí aj do Stqeeye’ Learning Society, neziskovej organizácie založenej pôvodnými kanadskými obyvateľmi a ich potomkami s účelom obnovy krajiny a zdieľania kultúrneho dedičstva.

 

Kånken Art & Kånken Art Mini

Táto špeciálna edícia batohu Kånken je vyrobená z odolného materiálu G-1000 HeavyDuty s jedinečnou kombináciou vzorov a farieb, ktorú vytvorila umelkyňa Charlene Johnny z indiánskeho kmeňa Pobrežných Sališov. Batohy majú odnímateľné sedadlo a niekoľko praktických vreciek na všetky vaše malé aj veľké veci. Vďaka vzorovanej tkanine sa vzhľad každého batohu môže mierne líšiť.

Odporúčaná maloobchodná cena:

Kånken Art: 109,99 eur

Kånken Art Mini: 99,99 €

Kånken Art Hip Pack

Limitovaná edícia populárnych ľadviniek Kånken Hip Pack. Taštička je vyrobená z odolného modelu G-1000 Heavyduty a má hlavnú priehradku na zips s vnútorným vreckom a kľúčenkou, bezpečnostné vrecko na zips vzadu a vrecko na zips vpredu.

Odporúčaná maloobchodná cena: 69,99 EUR

Kånken Art Bottle Pocket

Vrecko na fľašu z odolného materiálu G-1000 HeavyDuty, ktoré sa zmestí do bočného vrecka batohov Kånken. Skvelý doplnok, keď potrebujete vo svojom obľúbenom batohu získať viac miesta.

Odporúčaná maloobchodná cena: 29,99 EUR

Kånken Art T-shirt

Unisex, pohodlné voľné tričko zo 100% organickej bavlny s logom Kånken Art pre všetky letné dobrodružstvá.

Odporúčaná maloobchodná cena: 79,99 EUR

Kånken Art Bandana

Praktický doplnok vyrobený z organickej bavlny, ktorý môžete použiť ako šatku, čelenku, chňapku na hrniec alebo dokonca ako obväz pri prvej pomoci.

 

Odporúčaná maloobchodná cena: 34,99 EUR

 

Kúsky z kolekcie Kånken Art sú k dispozícii v kamenných predajniach Fjällräven a na webe https://www.fjallraven-slovensko.sk/sk

Zatiaľ nie je pridaný žiaden komentár

Napísať komentár

Your email address will not be published.