Ruksak Kånken ako jedinečný umelecký skvost!

Spoločnosť Fjällräven predstavila v júni novú, limitovanou edíciou ruksaku  Kånken. Na vzniku limitovaných kolekcií Art sa podieľajú známi švédski umelci, ktorí ako svoje plátno používajú práve ikonický batoh Kånken a prostredníctvom neho vyjadrujú svoj vzťah k prírode. Časť výnosov z predaja všetkých výrobkov Kånken Art poputuje priamo na financovanie iniciatívy Arctic Fox Initiative, ktorá pomáha spoločnosti Fjällräven podporovať projekty, v ktorých je príroda na prvom mieste.

 

Tohtoročnú kolekciu navrhol švédsky ilustrátor, grafický dizajnér a umelec Martin Ander, známy aj ako Mander. Koncom 80. rokov začínal na švédskej skateboardovej scéne. Jeho odvážnu a zložitú umeleckú tvorbu dnes nájdete na skateboardoch, plagátoch a obaloch hudobných albumov po celom svete. Pýtate sa, čo má tento energický dizajn inšpirovaný subkultúrou spoločné s prírodou? Pozrite sa pozornejšie a uvidíte, že je toho oveľa viac, než si myslíte.

Pre Kånken Art 2023 Mander navrhol dizajn s malými a komplikovanými vzormi, ktoré môžete nájsť v prírode. Zväčšil a napodobnil štruktúry, ktoré sa vyskytujú napríklad v machu, hubách alebo dreve, a vytvoril tak abstraktnú mozaiku v dvoch farebných variantoch.

 

„Milujem prírodu a veľmi si užívam prechádzky a výlety v lese neďaleko môjho bydliska. Z tohto dôvodu som si viac začal všímať štruktúry a vzory v prírode a prekresľovať ich mojim štýlom. Čím pozornejšie som sa pozeral, tým viac štruktúr som nachádzal. Bol to tiež základ pre opakujúci sa vzor na batohu Kånken,“ hovorí Mander.

Zatiaľ čo značka Fjällräven inšpiruje ľudí aby trávili viac času v prírode, Mander by ľudí rád inšpiroval k tomu, aby vzali do ruky ceruzky a boli kreatívni. „Chcem inšpirovať ostatných, aby viac kreslili – sám kreslím celý život a je to skvelý spôsob, ako si oddýchnuť od obrazoviek mobilov a počítačov. Kreativita a pobyt v prírode sú pre mňa takmer to isté a Kånken toto spojenie skvele vystihuje.“

Pre Mandera to však neznamená obmedziť svoje vyjadrenie len na papier: „Vezmite si ceruzky a kreslite –na batohu Kånken Art som pre vás nechal pár prázdnych miest, tak buďte kreatívni!“

 

 

Kånken Art Mini & Kånken Art Plus

Táto špeciálna edícia batohov Kånken je vyrobená z odolného materiálu G-1000 HeavyDuty Eco S, s jedinečným vzorom a kombináciou farieb z dielne švédskeho umelca Mandera. Kånken Art Mini má pevné ramenné popruhy a horné rúčky, dve otvorené bočné vrecká a jedno predné vrecko na zips. Kånken Art Plus má vyberateľný sedák, polstrované ramenné popruhy a pevné horné rúčky. Navyše má dve otvorené bočné vrecká, jedno predné vrecko na zips a vnútorné vrecko s polstrovaným dnom na 15″ notebook. Batoh Kånken Art Plus je navyše vybavený peračníkom umiestneným vo vnútornom bočnom vrecku a skicárom v prednom vrecku.

Odporúčaná maloobchodná cena:

Kånken Art Mini 99,99 eur

Kånken Art Plus 129,99 eur

Kånken Art Hip Pack

Limitovaná edícia obľúbených ľadviniek Kånken Hip Pack je vyrobená z odolného materiálu G-1000 HeavyDuty Eco S. Ľadvinka má hlavnú priehradku na zips, obsahuje vnútorné vrecko a kľúčenku, bezpečnostné vrecko na zips vzadu a vrecko na zips na prednej strane.

Odporúčaná maloobchodná cena: 69,99 eur

 

nken Art Logo Tee

Pohodlné tričko zo 100% bio bavlny s logom je dostupné v dámskom aj pánskom prevedení.

 

 

Odporúčaná maloobchodná cena: 79,99 eur

Kúsky z tohtoročnej kolekcie Kånken Art sú dostupné v predajniach Shooos, Sportrysy a u ďalších vybraných predajcov.

 

 

 

Zatiaľ nie je pridaný žiaden komentár

Napísať komentár

Your email address will not be published.