Chcete mať v lete krásne nohy? Stačí pár jednoduchých krokov

 Leto sa nám už pomaly rozbieha a zo skríň  začíname vyťahovať ľahšie oblečenie a tenisky rad za radom vymieňame za sandáliky a šľapky. Keď sa ale po zime väčšina z nás pozrie na svoje nohy, nie je z nich dva krát nadšená. Hoci si to príliš neuvedomujeme, chodidlá sú možno najviac namáhanou a zároveň aj najviac zanedbávanou časťou nášho tela. Ich zdravie a krása závisia najmä od kvality starostlivosti, ktorú im doma venujeme. A stačí naozaj málo a vaše chodidlá budú vyzerať opäť skvele!

 

Prvoradé je zbaviť sa suchej a stvrdnutej kože na pätách a to naozaj dôkladne. Ak nemáte čas na pedikúru, nezúfajte. Tento krok si  pokojne môžete skúsiť samé priamo doma.   Základom je kúpeľ.  Doprajte aj svojim nohám vytúžený a potrebný relax. Vyberte si jednu z prírodných hymalájskych solí, ktoré bývajú často doplnené aj o aromaterapeutické oleje. Takýto kúpeľ vám prinesie blahodarný pocit, upokojí vaše zmysly, vyrovná úrovne pH, čím pomôže telu k dosiahnutiu vlastnej rovnováhy.  Po výbornom kúpeli si vezmite pemzu, s ktorou dôkladne odstránite zrohovatenú a vyschnutú kožu. Klasické pemzy odporúčajú aj mnohé pedikérky. Ide vlastne o vyvretú horninu, ktorá do detailov prebrúsi pokožku na nohách. Existujú však aj rôzne iné, z prírodných minerálov, s ktorými zároveň odstránite všetky odumreté bunky.

Klasický telový peeling bude vašim najlepším pomocníkom. Vo svete kozmetiky nie je žiadnou novinkou, mnohé z nás ho už nielen vyskúšali, no zaradili ho aj medzi svoje obľúbené beauty rituály. Ale ruku na srdce, koľké z vás zabúdajú pri telovom peelingu práve na nohy a chodidlá? Ak je tomu tak aj vo vašom prípade, vykročte správnym smerom ku krásnej pokožke nôh dôkladným peelingom, s pomocou ktorého sa nielen zbavíte odumretých kožných buniek, ale zjednotíte si aj tón pokožky a zlepšíte jej celkové prekrvenie. Po pravidelnom peelingu bude pokožka vašich nôh pružnejšia, hladšia a krásne zdravá.

Glycerínový telový peeling Baltic Home Spa Fit, Ziaja | Olejový peeling s drvenými mušľami Gdan Skin, Ziaja

 

Počas celého roka určite používate na tvár celé množstvo produktov, rôzne séra, hydratačné krémy či masky. Tak prečo túto starostlivosť nedopriať aj vašim nohám? Vhodný krém alebo balzam na nohy tvorí základ celej starostlivosti. Odporúča sa aplikovať ho najmä večer v hrubej vrstve a nohy ponoriť do hrubých ponožiek či zabaliť ich do igelitových vrecúšok. Krém tak lepšie pôsobí po celú noc a rýchlejšie vsiakne. Ideálne je zvoliť produkt, ktorý podporí krvný obeh, spevnenie slabých ciev a dopraje úľavu od pocitu ťažkých nôh.

Krém na popraskané chodidlá, Ziaja Foot Care | Výživný krém na chodidlá, Ziaja Foot Care | Hydratačný krém na nohy, Ziaja Foot Care

Čo sa chodidiel týka, nesmieme zabudnúť ani na nechty na nohách, o ktoré sa tiež treba starať dôkladnejšie. Nechty na nohách majú tendenciu vrastať do kože. Spôsobujú tak veľkú bolesť a často si kvôli tomu ani neobujete topánku. Ak vás trápi tento problém, rozhodne odporúčame navštíviť odborníka – pedikérku, ktorá sa o vaše nohy vhodne postará. Odstráni vám zrohovatenú kožu na pätách, môže vám masážou vhodne prekrviť pokožku či sa postarať aj o vaše nechty peknou pedikúrou.

Stačí naozaj málo a hneď nielen pocítite, ale aj uvidíte výsledok v podobe krásnych a zdravo vyzerajúcich nôh 🙂

 

 

Galéria: Ziaja

 

Zatiaľ nie je pridaný žiaden komentár

Napísať komentár

Your email address will not be published.