Na ľadovej vlne: Drinky z kávy, ktoré budú letieť nielen v lete!

Čas tohtoročných letných mesiacov plynie tak trochu inak. A čo všetko by ste mali ochutnať, aby ste mohli povedať, že tohtoročné leto za to stálo?  😉

 

Espresso tonic – minimalistická záležitosť

Vychutnajte si neobvyklé spojenie chutí tonicu a silnej kávy. Každý asi pozná chuť espressa, ktorá je už sama o sebe ľahko horká. No pokiaľ sa zmieša s horkosladkým tonicom, dejú sa zázraky. Samozrejme, záleží nielen na druhu kávy, ale tiež na druhu tonicu, z ktorého bude výsledný nápoj pripravovaný. V Costa Coffee počas letných prázdnin môžete ochutnať rovno tri varianty. Pri príprave niečoho tak minimalistického totiž rozhoduje každý detail a doladenie chutí. Zláka vás Espresso tonic granátové jablko alebo Espresso tonic uhorka a limeta?

espresso-tonic-costa-coffeeEspresso tonic

 

Má bielu čiapku a je to studené, čo je to?

Frostino. Príjemne chladný dotyk na jazyku, ktorý osvieži telo a myseľ unavené teplom v mestských uliciach. Základom je espresso doplnené ľadom, mliekom a kvapkou vanilkovej bázy. Barista všetko rozmixuje do hladka a potom je už len na vás, akú príchuť si zvolíte – slaný karamel, čokoládu s orieškom alebo exotikou voňajúci kokos. Všetko je dozdobené poriadnou porciou šľahačky.

Frostino

 

 Cold Brew trikrát inak

Ľadová káva je skvelá voľba. A Cold Brew možno ešte o jednu kocku ľadu lepšia. Pri príprave Cold Brew neprechádza káva kávovarom, ani sa nezalieva horúcou vodou. Cold Brew je totiž káva lúhovaná. Namiesto rozpúšťania v horúcej vode hrá hlavnú rolu dlhá doba lúhovania – až dvadsať hodín. Následuje odfiltrovanie a vychladnutie. Na prianie zákazníka barista nápoj ochutí letnými príchuťami. Myslíte si, že nespoznáte rozdiel v chuti v porovnaní s klasicky pripravenou kávou? Určite spoznáte. Cold brew má nižšiu aciditu a vyšší obsah kofeínu, čo sa prejavuje na jemnejšej a sladšej chuti. Rozhodne počas leta v kaviarňach Costa Coffee vyskúšajte.

Cold Brew

 

Ovocná pecka

V Costa Coffee si môžete vybrať z troch druhov ovocných smoothies. Všetky smoothies sú pripravené z kvalitného hlboko zmrazeného ovocia a jablkového džúsu. Nenájdete tam žiadne konzervanty, umelé farbivá ani pridaný cukor. O príjemne sladkú chuť sa postará dokonale dozreté ovocie.

Smoothies

Viac info nájdete na www.costa-coffee.sk 🙂

Zatiaľ nie je pridaný žiaden komentár

Napísať komentár

Your email address will not be published.