Trápi vás suchá a popraskaná pokožka? Toto by ste mali vedieť

Suchá koža nie je problém, ktorý sa spája len s horúcimi letnými dňami, zdraviu pokožky nepristanú ani nástrahy zimných mesiacov či zlé zaobchádzanie. Niektorí z nás majú veľmi suchú pokožku už od prírody, iných trápi začervenanie a svrbenie iba v zimných mesiacoch. Ak vynecháte tú správnu starostlivosť, výsledkom bude drsná a popraskaná koža, ktorú budú sprevádzať pocity nepríjemného napätia.

 

Čo spôsobuje suchosť a poprskanie pokožky?

Vysychanie, popraskanie a hrubnutie pokožky sú spôsobené vonkajšími  faktormi, ako sú chlad, teplo, slnečné lúče, príliš častý kontakt s vodou, zlé stravovanie alebo nedostatok hydratácie. Mnoho ľudí trpí na suchú pokožku predovšetkým počas zimných mesiacov, pretože chlad uberá pokožke jej vlhkosť a pružnosť.  Negatívne na pokožku taktiež pôsobí časté používanie mydiel, saponátov, dokonca aj parfémov a iných chemických látok. PH takýchto prostriedkov je zásadité, a teda poškodzuje kyslé zložky v našej pokožke, čo vedie k množeniu mikroorganizmov na povrchu kože. Nemusíte patriť ani k ľuďom, ktorí sa  s chemickými prostriedkami pravidelne stretávajú napríklad v práci, ublížiť vám môže už len nesprávne a hlavne aj časté umývanie rúk. Preto by ste mali svojej koži cez zimu dožičiť veľa pozornosti a rozmaznávať ju najmä hydratačnými a ošetrujúcimi krémami. 

omorovicza-review-1Omorovicza, beautysecret.sk

 

Ako sa starať o suchú pokožku?

Začať s liečbou suchej pokožky alebo jej prevenciou môžete jednoducho a okamžite. Základom je samozrejme váš pitný režim a nápomocná je strava bohatá na ovocie a zeleninu. Čo sa týka vonkajšej starostlivosti skúste vynechať dlhé horúce kúpele a nahraďte ich kratšou sprchou s teplotou vody okolo 37 °C. Pokožke po sprche nepomáha ani drsné utieranie uteráka, tým spravíte ešte väčšie zlo. Pokožku preto utierajte jemným prikladaním uteráka a po osušení aplikujte vhodný ošetrujúci prípravok, ktorý „uzamkne vodu vo vnútri”, a tým zabezpečí lepšiu hydratáciu kože. Suchú pokožku čistite a  ošetrujte kozmetickými prípravkami, ktoré sú pre takýto typ pokožky určené. Ráno aj večer nanášajte na pokožku hydratačné, zvláčňujúce, vyživujúce prípravky, ktoré bojujú s príznakmi suchej pokožky a tiež ju chránia pred nežiaducimi vonkajšími  vplyvmi. Hydratačné krémy sa odporúčajú k ošetreniu cez deň, tie mastnejšie krémy skôr večer. 

Ziaja GdanSkin, e-ziaja.sk
A čo by mali obsahovať kvalitné hydratačné prípravky?

Aj v tomto prípade platí, že menej je niekedy viac. Nezáleží totiž na tom, aký prípravok na hydratáciu použijete ale na tom, aký je presne typ vašej pokožky. Možno máte zmiešanú pleť a preto potrebujete hydratačný krém bez oleja, alebo veľmi suchú pleť, ktorá potrebuje skôr olejové prípravky. Rozšíreným mýtom je, že mastná pleť si nevyžaduje žiadny krém, pretože už mastná je. A to je veľký omyl. Aj mastnú pleť je potrebné hydratovať no uprednostnite krémy bez olejov a ľahšie, ktoré neupchávajú póry. Počas zimného obdobia je ale dobré zvoliť produkty s hustejšou konzistenciou a s väčším obsahom výživných zložiek. Výbornou voľbou sú krémy s obsahom kozieho mlieka či produkty obsahujúce bambucké či kakaové maslo. Výbornými hydratačnými prostriedkami sú aj prírodné oleje, ktoré na suchej pleti dokážu viditeľné zázraky. Ďalšou skvelou zložkou v boji so suchou pokožkou sú aj liečivé minerály, ktoré rozjasňujú pleť a dômyselne minimalizujú jemné linky a vrásky. Minerály jemne hydratujú pokožku, ktorá je ich účinkami pevnejšia, pružnejšia a mlado vyzerajúca. Vďaka hydratácií pleť omladne a výsledkom bude na dotyk jemná a zamatová pokožka.


Inlight, biOrganica.cz

So všetkými vonkajšími faktormi sa dokáže lepšie vysporiadať pleť, ktorá je hydratovaná na dennej báze a priebežne. Zásadná je voľba správnej kozmetiky. Celoročne dbajte taktiež na slnečnú ochranu a vyberte si aspoň jeden deň v týždni kedy pleti doprajete hydratačnú masku alebo olej.

Uvidíte, že sa Vám za to pleť odvďačí. Zdravá hydratovaná pokožka totiž starne pomalšie a ostáva dlhšie mladá a svieža.

 

Galéria: beautysecret.sk, biOrganica.cz, Ziaja

 

 

 

Zatiaľ nie je pridaný žiaden komentár

Napísať komentár

Your email address will not be published.