Rozlúčte sa so zimou a doprajte si jarný detox pleti! :)

Zatiaľ čo v zime bola naša pleť zaťažená vetrom, chladom a mrazivým počasím, s príchodom jari bude čeliť silnejšiemu slniečku a teplejším dňom.

 

Pre začiatok začnite s pitím vody. Čistá voda bez bubliniek, pre chuť doplnená napríklad čerstvou mätou alebo citrónom, je ideálna hneď ráno.  Vodu však môžete dopriať aj vašej pokožke v podobe pleťovej vody. Aj hydratačná termálna voda v podobe spreja je príjemná na osvieženie kedykoľvek počas dňa.

Omorovicza, Hydratačný mist, www.beautysecret.sk

 

 

Omorovicza, Tekutá hydratačná esencia pre všetky typy pleti, beautysecret.sk

 

Na jar je potrebné zamerať sa aj na poriadne prečistenie pokožky. Základom by malo byť správne čistenie pleti doplnené o kvalitný peeling. Ten pomôže pleť vyčistiť, vyhladiť a vyživiť. Správny peeling je potrebné vybrať podľa typu pleti a výsledku, po ktorom túžite. Všetky však spája odstránenie odumretých buniek na povrchu kože, takže bude pokožka rozjasnená, svieža a pripravená na jarné obdobie. Taktiež  pleti z času na čas doprajte aj čistiacu masku, ktorá pomôže uvoľniť zanesené póry a dodá pleti potrebnú výživu. Vyberať môžete opäť podľa typu pleti a účinkov, ktoré maska navyše má.

Alpha-H, 100% prírodný peeling s papájou a ananásom, beautysecret.sk

Ziaja Goat’s milk,  jemný enzymatický, čistiaci peeling na tvár a krk

 

Pri snahe o zachovanie krásnej pleti po zime by sme nemali zabúdať na ochranu pred slnečnými lúčmi. Môže sa zdať, že na začiatku jari sú lúče slabšie a neublížia, no nedajte sa pomýliť. Aj jarné slnečné lúče môžu narobiť nepekné problémy na pleti. S jarou prichádza prvé slniečko, takže je najlepšie mať ochranný faktor priamo ako súčasť pleťového krému alebo make-upu. UV faktor chráni vašu tvár pred starnutím a poskytuje jej dokonalú ochranu pred škodlivým ultrafialovým žiarením počas celého dňa.

Ziaja, Krém s filtrami UVA a UVB

Ziaja, krém s UVA A UVB filtrami, SPF 15 stredná ochrana

beautysecret.sk Omorovicza Ľahký tónovací krém bez obsahu silikónu (50 ml), SPF 20

Omorovicza, Ľahký tónovací krém bez obsahu silikónu, SPF 20, beautysecret.sk

 

 

Galéria: Ziaja, Beauty Secret

 

Zatiaľ nie je pridaný žiaden komentár

Napísať komentár

Your email address will not be published.