Nová fantasy knižka, ktorá vás chytí za srdce

Knihy majú veľkú moc. Vedia nás doslova uniesť od každodenného stresujúceho a neistého života do úplne inej reality. Čítaním upokojujeme myseľ a pre mnohých je to forma meditácie a relaxácie. Obohacujeme si duševný život a rozširujeme slovnú zásobu. A práve to je dôležité nielen pre dospelých čitateľov, ale najmä pre deti, pre ktoré sú v súčasnosti na trhu prístupné rôzne tituly. Jedným z nich je aj novinka, Dobrodružstvá chumáčika Perka záchrana Chlpatej planéty od Natalii Dujničovej.

Kniha trošku iného žánru

Autorka Natália Dujničová, ktorá vyštudovala masmediálnu komunikáciu, sa písaniu venuje už od základnej školy. Počas vysokej školy praxovala v printových médiách, pred nástupom na materskú dovolenku pracovala v PR agentúre. K napísaniu knihy sa odhodlávala už dlhšie, len ako tvrdí, neprišiel ten správny čas. Prišiel až na materskej dovolenke pri druhom synovi, kedy sa rozhodla napísať fantasy knihu pre deti od 8 rokov, Dobrodružstvá chumáčika Perka a záchrana Chlpatej planéty. Kniha je plná tvorov z iného sveta, kde sa ale stretáva čitateľ s našimi ľudskými vlastnosťami a starosťami. Detskému čitateľovi sa snaží prostredníctvom knižného hrdinu ukázať nebáť sa vystúpiť z davu a hľadať si priateľov aj na úkor odlišnosti. Zároveň dodáva deťom odvahu byť vlastnými hrdinami v ich vlastnom životnom príbehu. Učí deti vážiť si rodinu, súrodencov a svoj domov. Aj toto všetko sa dá nenápadne skryť ako posolstvo do jednej knižky.

Malý chumáčik

Hlavným hrdinom je mladý chumáčik Perko, ktorý žije na Chlpatej planéte spolu so svojimi rodičmi, sestrou a druhmi. Starajú sa o krásne stromy, páperovníky, ktoré sú pre nich domovmi, ale aj hlavným zdrojom obživy. Jedného dňa zem pokryje čierny prach, ktorý pre ich čistú planétu má katastrofálne následky. Ako to už o detí býva, aj malý Perko je zvedavý, odkiaľ na ich planétu prach zavanul. Ako jediný sa rozhodne nájsť zdroj padajúceho prachu, a preto sa rozhodne vyletieť do vesmíru, kde ho čaká dobrodružstvo, pri ktorom pôjde o život. A práve tu sa z malého, na prvý pohľad bezvýznamného chumáčika, stáva hrdina.

Knižka vhodná pre každého

Ak ste čakali len niekoľkostranový príbeh, budete prekvapený. Kniha má 108 strán a je rozdelená na niekoľko kapitol. Dej dotvárajú krásne bohaté ilustrácie od ilustrátorky Viktórie Žitňanskej Nagyovej. Farebnú pastvu pre oči budú mať nielen dospelí, ale aj deti. Kniha je určená pre čitateľov od 8 rokov, avšak zaujme aj vnímavejšie mladšie detičky či dospelého čitateľa, ktorý si rád zaletí do čias detského fantazírovania.

Procesom tvorby knihy si prešla sama

Keďže v slovenských vydavateľstvách majú slovenskí autori s detskými knihami pomerne veľmi ťažké kvôli plnému edičnému plánu uspieť, rozhodla sa do vydania knihy autorka pustiť sama. Vytvorila si okolo seba tím pozostávajúci z profesionálnej editorky, korektorky, ilustrátorky, grafičky a oslovila Autoriu – knižný crowdfunding, ktorý podporujú tvorbu mamičiek. Celým procesom tvorby knihy si prešla sama, čomu je aj nakoniec rada, pretože kniha je autentická. Písaniu sa chce venovať naďalej a už teraz má v hlave pokračovanie príbehu o Perkovi a tiež iné projekty.

Momentálne si môžete knihu zakúpiť v predpredaji na https://www.codokazemama.sk/crowdfunding/dobrodruzstva-chumacika-perka-zachrana-chlpatej-planety.

O autorke

Natália Dujničová (35) sa narodila na Záhorí, kde žije doteraz. Spolu s manželom Erikom vychovávajú dvoch synov Adama (3) a Erika (6). Najradšej trávi čas v prírode spolu s rodinou alebo jazdou na koni. Vyštudovala masmediálnu komunikáciu a už na vysokej škole sa zameriavala prevažne na print a fotografiu. Pracovala v rôznych médiách a aj počas materskej dovolenky sa naďalej venovala písaniu. Pôvodne sa chcela venovať písaniu trilerov a hororovému žánru, avšak s príchodom detí prehodnotila žáner, pretože chcela, aby si knihu prečítali aj jej deti.

Zatiaľ nie je pridaný žiaden komentár

Napísať komentár

Your email address will not be published.