Poznáte Bambus? Jeho využitie v domácnosti je úžasné!

Prírodné materiály sú v poslednom období na veľkom vzostupe. Mnoho ľudí však nevie, že ich využitie v domácnosti je naozaj širokospektrálne. My sme objavili jeden naozaj príjemný a kvalitný materiál, ktorý si svoje miesto nájde vo vašej kuchyni, kúpeľni, ale aj spálni. Reč je o Bambuse.

Čo je to vlastne Bambus?

 

Táto rýchlo rastúca rastlina sa v ázijských krajinách používa najmä ako stavebný materiál, ale väčšina z nás si určite spomenie na skvelé recepty čínskej kuchyne, kde sa bambusové výhonky hojne využívajú. Takmer nekonečný potenciál tejto rastliny ešte zďaleka nie je vyčerpaný. Z bambusu sa vyrába buničina, praktické a estetické predmety pre domácnosť a je tiež významným prínosom pre textilný priemysel. Bambusové vlákna nás obliekajú, umožňujú nám dobre spať- ich využitie je spájané napríklad s matracmi, sú jemné na dotyk a liečia pokožku (obľubujú ich najmä alergici) , ktorú chránia pred plesňami a baktériami.

 

V akých výrobkoch sa teda Bambus nachádza?

 

 

Uteráky:

 

Bambusové uteráky sú naozaj skvelou a veľmi kvalitnou voľbou. Majú výbornú savosť a antibakteriálne účinky. Vysoká gramáž tkaniny 550 g/m2 je zárukou kvality a mäkkosti. Po vypraní zostávajú uteráky z bambusovej priadze krásne jemné a hebké. Ich cena je navyše veľmi prijateľná. Na Dedoma.sk kúpite sadu 2 uterákov od 15,90 €.

Uteráky, www.dedoma.sk 

Matrace:

 

Hľadáte matrac alebo povrchový matrac, ktorý uľaví vašej chrbtici, bude mať antialergické účinky a prispôsobí sa potrebám vášho tela? Vyskúšajte práve bambusový. Je veľmi odolný, vyhýbajú sa mu roztoče a baktérie a pri spaní dokonca uľavuje od tlaku na exponované miesta. Výborná voľba ak hľadáte niečo čím by ste si skvalitnili váš spánok.

Povrchový matrac stačí jednoducho položiť na matrac, ktorý používate a váš spánok dostane celkom nový rozmer. Je navyše veľmi ľahký a výborne sa s ním manipuluje.

Povrchový matrac, www.dedoma.sk

 

Doplnky do kuchyne:

 

Bambus je na pohľad veľmi príjemný, preto sa často krát využíva aj ako drevená časť kuchynských potrieb. Robia sa z neho príborníky, podstavce, podnosy, alebo aj podšálky.  Má veľmi pekné neutrálne prevedenie, preto si ho zamilujú milovníčky prírodného štýlu, rovnako však aj ženy preferujúce kvalitu. Bambus vyzerá výborne v kombinácii s bielym porcelánom.  Bambusové doplnky do kuchyne nie sú navyše vôbec cenovo nedostupné a sú aj nesmierne kvalitné.

Sú tiež ideálne ako darček pre kamarátku, alebo blízku osobu.

 

Mliečenka a cukornička, www.dedoma.sk

Príborník, www.dedoma.sk

Nad znížením ekologickej stopy uvažujú aj známe firmy

 

Udržateľnosť nie je len o materiáloch na šálkach a uterákoch, ale tiež o celkovom postoji k životnému štýlu,  ku ktorému patrí aj vybavenie domácnosti. V tomto nezaostáva ani známa firma Grohe, ktorá sa už roky stará o kuchynské a kúpeľňové vybavenia.

Spoločnosť vytvorila širokú paletu produktov, vďaka ktorým ušetríte na objeme využitej vody, no v konečnom dôsledku aj na vašich financiách, nakoľko takáto kvalitnejšia úprava vám aj oveľa dlhšie vydrží.

.

Kúpeľňa Grohe

Novinkou v portfóliu Grohe je, tiež povrchová úprava Phantom Black, najnovší prírastok do kolekcie GROHE Colors. Vďaka špeciálnej technike lakovania sú všetky produkty GROHE Phantom Black trvanlivejšie a odolnejšie proti korózii, vyblednutiu a poškrabaniu než doterajšie čierne varianty vyrábané práškovým lakovaním. Vaša sanita tak vydrží oveľa dlhšie bez väčších známok opotrebovania ako nová.

Kúpeľňa Grohe

Viac o udržateľnej kolekcii sa dozviete vo videu TU:

https://www.youtube.com/shorts/cNNWFT-cS-E

 

  

Kúpite na www.dedoma.sk a u predajcov Grohe

 

 

Zatiaľ nie je pridaný žiaden komentár

Napísať komentár

Your email address will not be published.