Módny štýl grunge valcuje trendy!

Grunge vznikol ako hudobný žáner v osemdesiatych rokoch minulého storočia v USA a ako mnoho  ďalších mal veľký vplyv na svet módy. Vrcholné obdobie tohoto štýlu nastalo v roku 1991 kedy boli na výslní skupiny ako  Pearl Jam a Nirvana na čele s najväčšou módnou ikonou tohoto štýlu –  Kurtom Cobainom.

Ak ste odvážna a nebojíte sa rebelských kombinácii,  nechajte sa inšpirovať a pustite grunge do svojho šatníka!

 

Nová éra

Grunge sa dá v súčasnosti nosiť na viacero spôsobov a každá žena si v ňom môže nájsť to svoje. V jesenných kolekciách môžeme vidieť akúsi novú, jemnejšiu verziu grunge štýlu. Prejavuje sa kombináciami dievčenských a romantických čipiek a výšiviek s drsnými vybíjanými prvkami, koženými bundami či sukňami a nohavicami.

Twinset

Skvelá je kombinácia vzorov, mix kvetín a kocky, dlhé šaty doplnené o biker boots…výsledok je rebelský ale stále ženský. Samozrejme kráľom grunge štýlu je a stále bude károvaný vzor. Na nohaviciach, košeliach, kabátoch…bude sa nosiť všade. Pretože je to taký výrazný vzor, netreba to s ním preháňať. Ku károvanej košeli sa výborne hodia jednoduchšie nohavice a tenisky či trendy bikerky.

www.answear.sk

Stradivarius

 

www.answear.sk

 

Nesmieme zabudnúť ani na nesmrteľný denim a transparentné materiály. Ďžínsová sukňa? Jedine s koženou bundou a s popísaným tričkom…hovoríme ÁNO.

 

Dôraz na doplnky

Hlavné pravidlo grunge štýlu je nesnažiť sa príliš. Tento módny štýl je o pohodlnosti, nedbalosti a originalite. Svoj outfit si môžete dokonale dotvoriť štýlovou čiapkou alebo dokonca klobúkom pánskeho strihu. Výborne vyzerajú aj náramky s kovovými detailmi. Kúskom, ktorý je must-have je rozhodne kabelka alebo batoh s vybíjanými prvkami. Ak je nejaký doplnok, ktorý maximálne podčiarkuje štýl grunge tak je to legendárny choker náhrdelník. Okrem toho, že vyzerá perfektne v akejkoľvek kombinácii, vám dodá ten správny rebelský a zároveň dievčenský look.

Pietro batoh

Pietro Filipianswear choker

www.answear.sk

 cellbes.sk, siltovka

Cellbes

Zatiaľ nie je pridaný žiaden komentár

Napísať komentár

Your email address will not be published.